Mistrz świata federacji WBO, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), Lawrence Okolie (18-0-0), powróci do ringu 25 marca na gali w Manchesterze (Anglia), a jego rywalem będzie niepokonany Nowozelandczyk, David Light (20-0-0). Dla Okolie, będzie to trzecia obrona mistrzowskiego pasa, oraz debiut w grupie promotorskiej Boxxer, Bena Shaloma.

Przypomnijmy, że wcześniej 30-latek swoje usługi świadczył dla Eddie’go Hearna z Matchroom Boxing.Okolie, swoją ostatnią walką stoczył niemalże rok temu, kiedy na gali w londyńskiej O2 Arena pewnie pokonał ba punkty Michała Cieślaka (23-2-0). Słynący z “brudnego”, aczkolwiek skutecznego stylu boksowania Anglik, przyznał po walce, że Polak był zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem w jego dotyczasowej karierze.

Light, znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu organizacji WBO, i do walki z Okolie’m przystąpi jako obowiązkowy pretendent do tytułu. Pięściarz z Nowej Zelandii, z dwudziestu walk na zawodowstwie, aż siedemnaście stoczył w rodzinnym kraju. Light, ostatnim razem zameldował się w ringu na początku grudnia ubiegłego roku, wygrywającc niejednogłośnie z Brandonem Glantonem (17-1-0) na gali w Plant City (Florida, Stany Zjednoczone), dzięki czemu zdobył wakujące pasy WBO Global, oraz WBO International, dające przepustkę do walki o tytuł mistrza świata. Light był wówczas liczony w ostatniej, dziesiątej rundzie, jednakże mimo to nieznacznie wygrał na punkty. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: @BoxingZoneORG