Mistrz świata orgganizacji WBO, kategorii super lekkiej (super lightweight) Teofimo Lopez (20-1-0) powróci do ringu 29 czerwca na gali Top Rank w Miami Beach (Florida, Stany Zjednoczone), gdzie w walce wieczoru zmierzy się w dobrowolnej obronie mistrzowskiego pasa z Steve’m Claggettem (38-7-2). W co-main evencie ujrzymy za to powracającego po utracie mistrzowskiego tytułu Robeisy’ego Ramireza (13-2-0), który skrzyżuje rękawice z Brandonem Leonem Benitezem (21-2-0).

Teofimo Lopez, w swojej ostatniej walce obronił po raz pierwszy od czasu startów w wadze super lekkiej obronił tytuł mistrza świata, pokonując po bardzo interesującej konfrontacji Jamaine’a Ortiza (17-2-1). Dla 34-letniego Claggetta, plasującego się na trzynastym miejscu w rankingu federacji WBO, będzie to pierwsza w karierze szansa na zdobycie mistrzowskiego pasa. Kanadyjczyk na przestrzeni ostatnich dwóch lat wykazał się sporą aktywnością ringową, wchodząc między liny osiem razy.

Wcześniej, między linami ujrzymy byłego mistrza świata WBO wagi piórkowej (featherweight), Robeisy’ego Ramireza, dla którego będzie to bezpośredni powrót po utracie tytułu. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, Kubańczyk stracił mistrzowski pas na rzecz Rafaela Espinozy (24-0-0), przegrywając na punkty po niezwykle zaciętej rywalizacji. Co istotne, Espinoza przystępowywał wówczas do walki z Ramirezem jako pretendent w ramach dobrowolnej obrony.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94