Julio Cesar Martinez (20-3-0) powróci do ringu 30 marca na gali Premier Boxing Champions w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), gdzie główną atrakcją wieczoru będzie starcie pomiędzy Timem Tszyu (24-0-0), a Keithem Thurmanem (30-1-0). Meksykański pięściarz będzie bronił tytułu mistrza świata organizacji WBC, kategorii muszej (flyweight) przeciwko niepokonanemu na zawodowych ringach Angelino Corodvie (18-0-1). 

Pierwotnie do walki pomiędzy dwoma zawodnikami miało dojść już w grudniu ubiegłego roku, jednakże data ich pojedynku znacznie się przeciągała. Martinez twierdzi, że jest w świetnej formie, a jego blisko 11-miesięczna przerwa nie będzie miała negatywnego wpływu na jego dyspozycję. 

Nie ma żadnej rdzy. Nie przestaję trenować. Nie jestem gotowy na sto procent, jestem gotowy na tysiąc procent. Eddy Reynoso (trener Martineza, przyp. red) wykonał świetną robotę, utrzymując mnie w gotowości i aktywności; codziennie byliśmy na sali treningowej i jesteśmy gotowi na wszystko, co nas spotka. Wiem, że Cordova to twardy facet, potrafiący kontratakować, tak jak mówiłem wcześniej, jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania narzędzi, które posiadamy. – powiedział Martinez. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org