Sobotnia noc zapowiada się dla polskich kibiców bardzo interesująco. Już za kilkanaście godzin we Wrocławiu (woj. dolnośląskie) odbędzie się kolejna w tym roku gala grupy KnockOut Promotions, podczas której zobaczymy czołowych zawodników świata, startujących w dywizji junior ciężkiej (cruiserweight) – mowa oczywiście o Mateuszu Masternaku (47-6-0), oraz Michale Cieślaku (25-2-0). Swoje umiejętności zaprezentują także bardzo dobrze zapowiadający się Rafał Wołczecki (11-0-0), oraz Kamil Bednarek (14-0-0).

Masternak, dla którego będzie to powrót do ringu po czteromiesięcznej przerwie, zmierzy się z Jeanem Olivierem (15-2-2), zaś Cieślak skrzyżuje rękawice z niepokonanym dotychczas na zawodowstwie Juanem Diazem (10-0-0). Cieślak, podobnie jak Masternak, liczy w niedalekiej przyszłości na kolejną walkę o tytuł mistrza świata, jednakże obaj pięściarze muszą rzecz jasna wygrać swoje dzisiejsze pojedynki, aby móc myśleć o swoich kolejnych mistrzowskich szansach.

Świetnie zapowiadający się Wołczecki, miał pierwotnie walczyć z byłym pretendentem do pasa IBO, kategorii super półśredniej (super welterweight), Przemysławem Zyśkiem (19-2-0), który wycofał się z pojedynku, tłumacząc swoją decyzję kontuzją. Ostatecznie, rywalem Wołczeckiego będzie Damian Bonelli (24-13-0), który w przeszłości dzielił ring z takimi zawodnikami jak Fiodor Czerkaszyn (23-1-0), czy Magomed Kurbanov (25-1-0).

Kamil Bednarek to niewątpliwie jeden z niewielu polskich pięściarzy, którzy wyróżniają się na tle swoich rodaków startujących na zawodowych ringach. Pięściarz z Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie) swoją ostatnią walkę stoczył w drugiej połowie lutego bieżącego roku, wygrywając już w trzeciej rundzie przez nokaut z Victorem Exnerem (11-15-2) na gali w Huntington (New York, Stany Zjednoczone). I choć Bednarek ma ogromne ambicje i bardzo wysokie cele, póki co nie zmierzył się z zawodnikiem na swoim poziomie. Nie inaczej będzie dzisiaj, kiedy stanie naprzeciw Adama Koprowskiego (4-4-2). Bezpośrednią transmisję z dzisiejszej gali KnockOut Promotions przeprowadzi telewizja TVP Sport. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 19:00 czasu polskiego (12PM czasu środkowoamerykańskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94