Amerykański pięściarz o polskich korzeniach, Vito Mielnicki (13-1-0) powróci do ringu już siódmego stycznia na gali Premier Boxing Champions w Carson (California, Stany Zjednoczone), gdzie główną atrakcją wieczoru będzie starcie o pas WBA “Regular”, kategorii lekkiej (lightweight), pomiędzy broniącym tytułu Gervontą Davisem (27-0-0), a Hectorem Luisem Garcią (16-0-0). Zespół Mielnickiego potwierdził tę informację dla BoxingZone.org.

Mielnicki w ubiegłym roku zameldował się między linami trzykrotnie. W kwietniu, na gali w Arlington (Texas, Stany Zjednoczone), 20-latek pewnie wypunktował na dystansie ośmiu rund Dana Karpency’ego (9-5-1), aby powrócić do ringu trzy i pół miesiąca później w Barclays Center na Brooklynie (New York, Stany Zjednoczone). Mielnicki pokazał się wówczas z bardzo dobrej strony, wygrywając przez techniczny nokaut w szóstej rundzie z Jimmy’m Williamsem (18-10-2). Warto zaznaczyć, iż dla Amerykanina z polskimi korzeniami, był to debiut w kategorii super półśredniej (super welterweight). Na tej samej gali, Adam Kownacki (20-3-0) przegrał decyzją sędziów z Ali’m Erenem Demirezenem (17-1-0).

Swój ostatni start w bieżącym roku, Mielnicki zaliczył 15 paźdzniernika, również w Barclays Center, kiedy to pewnie wygrał z Limberthem Ponce’m (19-6-0) jednogłośną decyzją, na dystansie dziesięciu rund. Póki co nie wiadomo, kto będzie kolejnym rywalem amerykańskiego pięściarza na zaplanowanej na siódmego stycznia gali w Waszyngotnie (DC, Stany Zjednoczone).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek