Grupa promotorska Boxxer, poinformowała w czwartkowy wieczór, iż 21 stycznia na gali w gali O2 Arena w Manchesterze (Anglia), dojdzie do walki pomiędzy dwoma byłymi pretendentami do tytułów mistrza świata – Chrisem Eubankiem Jr (32-2-0), a Liam Smithem (32-3-1).

Czy był w ringu z dobrymi zawodnikami? Owszem. Czy byli oni na moim poziomie? Nie. Jest dobrym pięściarzem, ale swoja klasą wygrywam z takimi zawodnikami co tydzień. To dla mnie dobra okazja, aby pokazać, że jestem dwa razy lepszy, niż on, a także niż ci, z którymi wcześniej walczył. Manchester to kultowe miasto sportu. Byli gospodarzem na imprezach z udziałem wielu legendarnych walk, poza tym urodziło się tutaj wielu wspaniałych pięściarzy. To będzie świetne show, a nazwisko “Eubank” stanie się stałym elementem każdej dyskusji o historii boksu w Manchesterze. – powiedział Eubank.

Pomiędzy Eubankiem, a Smithem od lat trwa konflikt na stopie prywatnej. Podczas, gdy ten pierwszy, miał w październiku zmierzyć się ze startującym o dwie kategorie wagowe niżej, Conorem Bennem (21-0-0), Smith krytykował ówczesne zestawienie twierdząc, iż Eubankowi nie zależy na karierze sportowej, a na byciu celebrytą. Do walki koniec końców i tak nie doszło, bowiem u Benna wykryto niedozwolone środki, w efekcie czego największe wypłaty zarówno dla jednego jak i drugiego, nie trafiły na konto zawodników.

Popełnia bardzo duży błąd, biorąc walkę ze mną. Za każdy razem, gdy Eubank wchodził już na elitarny poziom, ponosił porażkę. Ja jestem z elity, a 21 stycznia w Manchesterze zobaczymy jego kolejny upadek. Jeśli był gotowy na sześćdziesiąt procent do walki z Bennem, która nigdy się nie wydarzyła, ze mną będzie musiał być gotowy na sto sześćdziesiąt. Jestem byłym mistrzem świata, poza tym odbędzie się to przed moimi fanami, których będzie tysiące.powiedział Smith.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek