13 maja na gali Top Rank w Stockton (California, Stany Zjednoczone), Jason Moloney (25-2-0) stanie przed swoją trzecią szansą na zdobycie tytułu mistrza świata w limicie kategorii koguciej (bantamweight). Australijczyk zmierzy się o wakujący pas z Vincentem Astrolabio i z pewnością to on będzie faworytem w tym pojedynku. 

13 maja zostanę mistrzem świata. 19 lat ciężkiej pracy, niezliczonych wyrzeczeń i całkowitego poświęcenia dla sportu, doprowadziło mnie do tej szansy. Cokolwiek potrzeba zrobić, aby mistrzowski pas zawisł na moich biodrach, zrobię to i nic mnie nie powstrzyma. Chcę bardzo podziękować mojemu promotorowi Top Rank i całemu mojego zespołowi za tą szansę. – przekazał w komunikacie prasowym Top Rank, Jason Moloney. 

Największym dotychczasowym sukcesem Astrolabio, jest bez wątpienia wygrana nad byłym mistrzem świata, niezwykle utytułowanym Guillermo Rigondeauxem (21-3-0), które odniósł w lutym ubiegłego roku. Filipińczyk udowodnił tym samym, że drzemie w nim bardzo duży potencjał i nie należy do skreślać. 

Odkąd zacząłem boksować, zawsze pragnąłem walczyć o tytuł mistrza świata. Dzięki ciężkiej pracy marzenia się spełniają.  Cały czas odtwarzałem sobie na okrągło ten moment w mojej głowie i nie odmówię, gdy dostaję taką szansę. Chcę podziękować mojemu promotorowi, Manny’emu Pacquiao, oraz Seanowi Gibbonsowi, za możliwość walki o tytuł mistrza świata. – przekazał Astralabio. 

Photo: Quinn Rooney/Getty Images

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org