Grupa Top Rank, odpowiedzialna za promocję Artura Beterbieva (19-0-0) oficjalnie poinformowała, że Rosjanin z kanadyjskim paszportem powróci do ringu 13 stycznia na gali w Quebec City (Quebec, Kanada), a jego rywalem będzie Callum Smith (29-1-0). Przypomnijmy, że do walki obu pięściarzy miało dojść 19 sierpnia, jednakże znajdujący się w posiadaniu trzech tytułów (WBC, IBF, WBO) kategorii półciężkiej (light heavyweight) Beterbiev zmuszony był wycofać się z pojedynku ze względu na problemy zdrowotne. Za promocję styczniowego wydarzenia odpowiedzialne są grupa Top Rank i Eye Of The Tiger, przy współpracy z Matchroom Boxing. 

Odbędzie się to kilka miesięcy później, niż pierwotnie planowano, ale jestem podekscytowany tym, że Artur Beterbiev będzie miał okazję bronić swoich tytułów przed wspaniałymi fanami w Quebec City. – przekazał w komunikacie prasowym Bob Arum, szef Top Rank. 

Artur ma czystą kartę zdrowia i wiem, że Callum, niezwykle utalentowany były mistrz, będzie 13 stycznia w swojej najlepszej formie. Jestem bardzo zadowolony, że oba obozy szybko doszły do porozumienia, abyśmy mogli kontynuować tę świetną walkę o mistrzostwo świata wagi półciężkiej. W styczniu w Quebec City będzie gorąco! – dodał z kolei Camille Estephan, szef Eye Of The Tiger. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org