Vergil Ortiz (19-0-0) zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu federacji WBA, kategorii półśredniej (weltererwight), oraz znajduje się na czołowych pozycjach w trzech osobnych mistrzowskich organizacjach. Nic więc dziwnego, że młody pięściarz z Grand Praire (Texas, Stany Zjednoczone) chciałby w najbliższej przyszłości powalczyć o tytuł mistrza świata, o co na ten może być bardzo ciężko. 

Wszystko bowiem sprowadza się do tego, że w posiadaniu pasów WBA, WBC, oraz IBF znajduje się Errol Spence Jr (28-0-0), który w swojej kolejnej walce prawdopodobnie zmierzy się z czempionem WBO, Terence’m Crawfordem (38-0-0) o niekwestionowane mistrzostwo świata dywizji półśredniej. Hitowa walka obu zawodników planowana jest na drugą połowę listopada, i jeśli faktycznie dojdzie ona do skutku, z pewnością może być to największy pojedynek tego roku. Według Mike’a Coppingera z ESPN, obie strony są już dogadane, a podpis pod kontraktem jest jedynie kwestią czasu. 

Taki obrót sprawy z pewnością nie stawia Vergila Ortiza w komfortowym położeniu, jednakże istnieje szansa na to, iż 24-latek dostanie szansę walki o drugorzędny pas WBA, o nazwie „Regular”, znajdujący się od kwietnia bieżącego roku w posiadaniu Eimantasa Stanionisa (14-0-0). Ortiz przyznał niedawno w rozmowie z DAZN Boxing Show, iż złożył do WBA pismo, z prośbą o możliwość walki z Stanionisem. 

Odkąd jestem obowiązkowym pretendentem z ramienia WBA, jedyną rzeczą jaką zrobiliśmy, to wysłaliśmy petycję w sprawie walki z Stanionisem. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić do końca tego roku. – powiedział Ortiz. 

Ortiz jest pięściarzem, który jak mało kto zasługuje na mistrzowską szansę. Zawodnik z Teksasu ma za sobą dziewiętnaście zawodowych walk, z tego wszystkie wygrywał przed czasem. W swoich trzech ostatnich pojedynkach demolował wręcz swoich rywali, którymi byli były mistrz świata dywizji super lekkiej (super lightweight), Maurice Hooker (27-3-3), Egidijus Kavaliauskas (22-2-1) i na początku sierpnia Michael McKinson (22-1-0). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek