24 czerwca podczas gali Matchroom Boxing w Hulu Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone) Joe Cusumano (22-4-0) niespodziewanie wygrał z Adamem Kownackim (20-4-0) odnotowując największe zwycięstwo w zawodowej karierze. W miniony wtorek okazało się, że u Amerykanina włoskiego pochodzenia wykryto niedozwolone środki poprawiające wydolność, wobec czego czekają go bardzo duże konsekwencje. 

Portal BoxingZone.org dowiedział się, że Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork podchodzi do sprawy bardzo rygorystycznie. Walka pomiędzy Cusumano, a Kownackim zostanie uznana za nieodbytą, a Amerykanin będzie zmuszony zwrócić zarobione podczas walki pieniądze, dodatkowo zapłacić grzywnę w wysokości, której nie udało nam się na ten moment ustalić. Cusumano czeka również zawieszenie – póki co również nie wiadomo jak długo będzie ono trwało, jednakże rzecznik komisji podkreślił, że pięściarz nie będzie mógł liczyć na taryfę ulgową. 

Po tej walce sam napisałem do komisji czy są już badania wyników antydopingowych po walce, bo jednak czułem, że Cusumano był naprawdę silny. Ja czułem się dobrze, ale jednak czułem się o krok gorszy. Chciałem więc wiedzieć jakie są wyniki. Czułem się dobrze, świetnie mi się trenowało z Sugarem, ale przygotowania no i sama walka wszystko pokazała. Teraz dużo ludzi wpada. Po walce napisałem do komisji, wysłałem im moje badania i wyszło, że jestem czysty. Później się nie odzywali, ale napisali mi właśnie, że Cusumano wpadł na dopingu i, że walka będzie prawdopodobnie uznana za nieodbytą. – powiedział wczoraj Kownacki w rozmowie z BoxingZone.org

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org

Photo: Ed Mulholland