Podczas dzisiejszej próby przed oficjalną ceremonią ważenia przed sobotnią galą Golden Boy Promotions w Long Beach (California, Stany Zjednoczone), były mistrz świata, Gilberto “Zurdo” Ramirez (44-1-0) znacznie przekroczył żądany limit wagowy kategorii półciężkiej (light heavyweight), w związku z czym jego walka przeciwko Gabrielowi Rosado (26-16-1) zostaje odwołana. 

Niektóre źródła podają, iż Meksykanin w trakcie  próbnego podejścia ważył aż 187 funtów (84.80kg), podczas gdy maksymalny limit kategorii półciężkiej wynosi 175 funtów (79.36kg). Według Mike’a Coppingera z ESPN, “Zurdo” wniósł na wagę 182.6 funta (82.81kg), co wcale nie poprawiło sytuacji 31-latka, który za pośrednictwem Instagrama, wypowiedział się na temat zaistniałej sytuacji. 

Bez wymówek. W moich wszystkich 45 profesjonalnych walkach, nigdy wcześniej takie coś się nie wydarzyło. Zawsze byłem z siebie dumny, że podchodziłem bardzo profesjonalnie do tego co robię, ale dzisiaj to nie był mój najlepszy moment. Chciałbym przeprosić wszystkich moich fanów i tych którzy mnie wspierają, tak samo jak mojego promotora Golden Boy Promotions, DAZN za to niefortunne zdarzenie. Nigdy nie poddawałem się w robieniu wagi, ścinałem ją na ostatnią chwilę, ale nie udało mi się zmieścić w zakontraktowanym limicie. Jestem rozczarowany i zły, przy czym obiecuję, że to już nigdy się nie powtórzy. Wprowadzę odpowiednie korekty i wracam niebawem. – przekazał Ramirez. 

W związku z tym, miano walki wieczory przejmuje pojedynek pomiędzy Josephem Diazem (32-3-1), a Mercito Gestą (33-3-3). Walka została zakontraktowana na dwanaście rund, w limicie kategorii lekkiej (lightweight). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Początek już w sobotę od godziny 7PM czasu środkowo amerykańskiego (1 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org