Dokładnie miesiąc temu, były mistrz świata kategorii super półśredniej (super welterweight), Liam Smith (33-3-1) sprawił bardzo dużą niespodziankę, nokautując w czwartej rundzie Chrisa Eubanka Jr (32-3-0), w walce wieczoru na gali grupy promotorskiej Boxxer. Atmosfera wokół walki była bardzo gorąca, bowiem obaj pięściarze delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą. Promotor Smitha, Benjamin Shalom poinformował, że otrzymał wiadomość od zajmującego się interesami Eubanka, Kalle Sauerlanda, który poinformował, iż jego zawodnik zamierza uruchomić klauzulę natychmiastowego rewanżu – Eubank przekazał tydzień temu, że poczynił już pierwsze kroki w tym kierunku.

– Otrzymałem e’maila bezpośrednio od Wasserman Promotions, aby oficjalnie rozpocząć rozmowy przed rewanżem. Postaramy się znaleźć datę, która będzie odpowiednia dla wszystkich, ale wygląda na to, że do rewanżu faktycznie dojdzie, bo Eubank i jego promotor tego chcą. Myślę, że to wielka walka, bo przypadkowi fani nie wierzyli, że Smith może to zrobić, mimo, że inni mówili, że jest to możliwe. Liam nie walczył wcześniej na gali Pay-Per-View w Wielkiej Brytanii i to było dla niego coś nowego. Z tego co wiedziałem, mają nadal Eubanka jako faworyta, co jest dla mnie szalone. Teraz to wszystko pokazuje, jak wielkie jest zainteresowanie tą walką. Liam Smith jest teraz na radarze wszystkich. Spodziewam się, że wydarzy się to w maju, lub czerwcu. Żadnych kontuzji zarówno u jednego i drugiego, bo uważam, że obaj tego chcą. – powiedział Shalom.

Do momentu przerwania walki przez sędziego ringowego Victora Loughlina, Eubank prowadził na kartach. Smith, sukcesywnie wykazujący się cierpliwością, konsekwencją, oraz bokserskim IQ posłał swojego rywala na deski lewym sierpem, po tym, jak parę sekund wcześniej trafił potężnym lewym podbródkowym. Po liczeniu, gdy już wydawało się, iż walka zbliża się ku końcowi, Smith ruszył na Eubanka serią ciosów, po czym syn legendarnego pięściarza zapoznał się z matą ringu po raz drugi. Sędzia Luhghlin podjął wówczas najlepszą możliwą decyzję i przerwał pojedynek. Co bardzo istotne, Smith przeniósł się specjalnie na walkę z Eubankiem dywizję wyżej, do kategorii średniej (middleweight), gdzie obecnie znajduje się w bardzo dobrym położeniu.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org