Federacja bokserska World Boxing Organization (WBO) – jedna z czterech największych w sztuce słodkiej nauki – całkiem niedawno lekko zmieniła wzór na pasie mistrza świata jak i na pasach regionalnych. Wygląd ten został dopiero po raz pierwszy lekko zmieniony od założenia federacji (1988).

Ostateczny wzór i projekt na nowych pasach miesza kolory bordowe, niebieskie oraz złote czyli tradycyjną kolorystykę organizacji WBO co nie jest niczym dziwnym. Do tego dochodzi odświeżona odznaka oraz nowe motywy. Wspomniane nowe pasy zostały ujawnione publiczności podczas 35. konwencji organizacji WBO w październiku 2022 roku w stolicy Portoryko – San Juan. Ujawnienie przyjęto z wielkim uznaniem. To również oznacza, że teraz odpowiedni mistrzowie oczywiście zaczną wychodzić do ringu z tymi odświeżonymi pasami.

Przypomnijmy, że tytuł światowy z ramienia WBO posiadali kiedyś Polacy Dariusz Michalczewski i Krzysztof Głowacki. Ten pierwszy w trakcie posiadania tytułu WBO był niepokonanym pięściarzem przez 12 lat. I został uznany “Championem wszech czasów” federacji WBO w wadze półciężkiej.

Artykuł ten powstał za pomocą treści strony wboboxing.com.