W sobotni wieczór na gali w Londynie (Anglia), spotkało się dwóch najlepszych obecnie angielskich pięściarzy, startujących w kategorii super średniej (super middleweight). W zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku, John Ryder (32-5-0) zastopował Zacha Parkera (22-1-0), zdobywając tym samym tymczasowy pas WBO, który daje mu automatycznie status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata, w którego posiadaniu znajduje się obecnie Saul “Canelo” Alvarez (58-2-2). Parker wycofał się z walki, ułamek sekundy po gongu rozpoczynającym piątą rundę, tłumacząc swoją decyzję złamaniem prawej ręki. Pojedynek do momentu przerwania, był bardzo wyrównany. 

Pomyślałem, że w pewnym momencie wszystko sie zaczęło odwracać, a ja przejmuję inicjatywę. Takie rzeczy w boksie się zdarzają. To dla niego ciężka kontuzja, ale ja czułbym się okradziony, gdybym tego nie wygrał. – mówił po walce Ryder. 

W znacznie gorszym nastroju, ring opuszczał Zach Parker. Dla 28-latka z Woodville (Derbyshire, Anglia), jest to pierwsza porażka w zawodowej karierze, choć sam pięściarz się nie załamuje, deklarując, iż powróci silniejszy.

Oczywiście, że jestem załamany.  To było to jeb*ne trafienie na początku czwartej rundy. Widzicie teraz, jak bardzo to boli. Jestem załamany, ale mam nadzieję, że Ryder zrobi teraz fajne rzeczy. Ja na pewno wrócę silniejszy.  – powiedział z kolei Parker. 

Przed walką wieczoru, w ringu zaprezentowali się Hamzah Sheeraz (17-0-0), oraz River Wilson-Bent (13-2-1). Obaj pięściarze zmierzyli się ze sobą o  tytuł WBC Silver, kategorii średniej (middleweight), którego po raz pierwszy bronił Sheeraz. 23-letni pięściarz nie pozostawił wątpliwości, nokautując Rivera-Benta już w drugiej rundzie. Sheeraz już w pierwszej odsłonie znacznie przeważal nad swoim starszym rodakiem, a jego dominacja rosła z minuty na minutę. Zaraz przed zakończeniem drugiej rundy, Bent zaliczył deski, po czym sędzia ringowy Victor Loughlin przeszedł do liczenia, zatrzymując pojedynek. Dla 23-letniego Sheeraza, jest to trzynaste zwycięstwo przed czasem, w jego zawodowej karierze. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek