W piątkowe popołudnie w Inglewood (California, Stany Zjednoczone) odbyła się oficjalna ceremonia ważenia przed sobotnią galą Golden Boy Promotions, podczas której główne skrzypce zagrają Alexis Rocha (23-1-0), oraz Giovani Santillan (31-0-0), którzy zmierzą się ze sobą o pas WBO NABO w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku w limicie wagi półśredniej (welterweight). Zwycięzca konfrontacji znacznie przybliży się do walki o pełnoprawny tytuł mistrza świata, w któego posiadaniu znajduje się obecnie Terence Crawford (40-0-0) .

Alexis Rocha ma dotychczas na swoim koncie dwadzieścia trzy zwycięstwa, w tym piętnaście przed czasem. W swoim ostatnim starcie, Amerykanin znokautował w piątej rundzie Anthony’ego Younga (24-3-0), co miało miejsce końcem maja bieżącego roku, podczas gali Golden Boy Promotions w Indio (California, Stany Zjednoczone). 31-letni Santillian wchodził do szerokiej czołówki wagi półśredniej krok po kroku, a w swojej ostatniej walce pod koniec lipca, wygrał jednogłośnie na punkty z Erickem Bone’m (27-7-0).

Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN, zaś początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 9AM czasu środkowo amerykańskiego (4 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Poniżej prezentujemy wyniki ważenia przed sobotnią walką.

🇺🇸Alexis Rocha 147lbs (66.66kg)
🇺🇸Giovani Santillan 146.6lbs (66.48kg)

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org