Nadchodząca sobota (21 października) zapowiada się bardzo interesująco dla wszystkich kibiców szermierki na pięści. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego weekendu będzie niewątpliwie sobotnia gala Matchroom Boxing w Liverpoolu, gdzie w walce wieczoru zobaczymy byłego mistrza świata Jorge Linaresa (47-8-0), który zmierzy się z Jackiem Catterallem (27-1-0) na jego krajowym podwórku.

Faworytem konforntacji jest bez wątpienia ten drugi, jednakże niezwykle doświadczony Linares jest w pełni zdeterminowany do tego, aby sprawić niespodziankę na angielskiej ziemi. Wydarzenie z gali transmitować będzie na wyłączność platofrma streamingowa DAZN, zaś jej początek zaplanowany jest na godzinę 8PM czasu środkowo amerykańskiego (20.00 czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi obu pięściarzy z czwartkowej konferencji prasowej.

🇬🇧Jack Catterall: Miał swoje słoneczne chwile, a teraz nadszedł mój czas. Był trzykrotnym mistrzem świata. Nigdy nie zlekceważyłbym tej walki, ani tak, abym nie okazał szacunku względem Jorge. Myślę, że on zdaje sobie sprawę, że zwycięzca tej walki stawia się w sytuacji znacznie większych walk. Rozmawialiśmy o wielu walkach w przyszłości, ale to wszystko nic nie znaczy bez pokonania Jorge w sobotę.

🇻🇪Jorge Linares: To dla mnie ważna noc. Jestem bliski przejścia na emeryturę. Przychodzę tutaj w świetnej formie, lepszej niż za każdym razem, gdy przyjeżdżałem do Anglii. Czuję się jak 20-latek. Jestem po trzech porażkach, ale nie myślę o tym. Wiem, że mam do czynienia ze świetnym zawodnikiem, ale miałem z tym do czynienia już wcześniej i tym razem miałem świetny obóz.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org