Do hitowej walki pomiędzy Gervontą Davisem (28-0-0), a Ryanem Garcią (23-0-0) zostało już zaledwie półtora tygodnia. Pojedynek, określany jednym z najgorętszych wydarzeń pięściarskich bieżącego roku, odbędzie się na gali Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) już 22 kwietnia. Na papierze, faworytem konfrontacji wydaje się być Davis, choć Garcia niekoniecznie będzie odstawał i jak zapowiada, jego celem jest powalenie Davisa na matę ringu.

Garcia w przeszłości poznał już na sobie, jak to jest wylądować na deskach. Wraz z początkiem 2021 roku, podczas walki wieczoru na gali w Dallas (Texas, Stany Zjednoczone), “King Ryan” został powalony przez niekatywnego już Luke’a Campbella (20-4-0) w drugiej rundzie, jednakże zdołał się pozbierać i koniec końców znokautował Anglika w siódmej odsłonie. Garcia przyznaje, iż to doświadczenie bardzo pomogło mu w rozwoju dalszej kariery.

Będzie ciekawie zobaczyć, jakie podejście będzie miał Davis. Jeśli zaliczy nokdaun, zobaczymy jak zareaguje. Gdy ja leżałem na deskach, poszedłem prosto na przeciwnika. Kiedy życie staje się dla mnie cięzkie, po prostu podnoszę rękę i mówię sobie, że jestem sobie w stanie z tym poradzić. Większość pięściarzy, zwłaszcza tych młodych na początku kariery, gdy zostają powaleni, nie czują się z tym komfortowo. Są zdenerwowani, zawstydzeni. Ja poszedłem na przeciwnika zaraz po tym, gdy leżałem. W tym momencie powiedziałem sobie: “nikt nie będzie oceniał, kim jestem. To była dla mnie chwila, aby stworzyć jeszcze lepszy moment. “Ta noc nigdy nie miała się wydarzyć i Ryan został rozszyfrowany” – to nie był moment, który zmusił mnie, abym zaprzestał tego co robię. Naprawdę pokazałem światu, że nawet w najczarniejszym momencie nie pozwalasz, aby to cię definiowało. – powiedział Garcia w rozmowie z Showtime.

Szlagierowe starcie pomiędzy Davisem, a Garcią, zostanie wyemitowane za pośrednictwem Showtime, oraz DAZN w systemie Pay-Per-View. W Polsce, kibice korzystający z platformy streamingowej DAZN, obejrzą wydarzenie bez dodatkowych kosztów. Wymagana jest jedyna miesięczna subskrypcja, wynosząca 39.99PLN.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org