Niepokonany mistrz świata organizacji WBO, kategorii super muszej (super flyweight), Junto Nakatani (24-0-0), swoją kolejną walkę w ramach czwartej obrony tytułu, zmierzy się z byłym posiadaczem pasa WBA “Regular”, Andrew Moloney’em (25-2-0). Do konfrontacji pomiędzy dwoma pięściarzami, dojdzie 20 maja na gali Top Rank w MGM Grand w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone). Moloney wierzy, że sięgnie po światowy czempionat, będąc pierwszym pięściarzem, który zdetronizuje fenomenalnego Japończyka. 

Upewnię się, że zrobię wszystko, aby wygrać tę walkę. Jestem w rewelacyjnej formie już na pięć tygodni przed walką. Będę bezsprzecznie w najlepszej formie swojego życis i zostawię w absolutnie ringu wszystko, aby upewnić się, że zdobędę pas. Wierzę, że chcę tego bardziej, niż Nakatani i myślę, że tak właśnie będzie podczas walki. – powiedział Moloney. 

Główną atrakcją wieczoru na gali w Las Vegas, będzie starcie pomiędzy Devinem Haney’em (29-0-0), a Vasiliy’em Lomachenko (17-2-0). W stawce znajdą się wszystkie cztery (WBA, WBC, WBO, IBF) kategorii lekkiej (lightweight), w których posiadaniu znajduje się Haney. Po blisko trzynasto miesięcznej przerwie, do ringu powróci także Oscar Valdez (30-1-0). Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych, zmierzy się z Adamem Lopezem (16-4-0) w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku w limicie wagi super piórkowej (super featherweight). Obaj pięściarze spotkali się już ze sobą w 2019 roku, a górą był wówczas Valdez, który znokautował Lopeza w siódmej rundzie. Majowe wydarzenie odbędzie się w systemie Pay-Per-View, które wyemituje ESPN.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org