Już za kilkanaście godzin w Sheffield (Anglia) odbędzie się kolejna w tym roku gala Matchroom Boxing, gdzie w walce wieczoru zobaczymy niepokonanego Daltona Smitha (15-0-0), który skrzyżuje rękawice z byłym trzykrotnym pretendentem do tytułu mistrza świata, Jose Zepedą (37-4-0). W stawce pojedynku znajdzie się wakujący pas WBC Silver kategorii super lekkiej (super lightweight), zaś zwycięzca znacznie przybliży się do walki o pełnoprawne mistrzostwo świata, w którego posiadaniu znajduje się obecnie Devin Haney (31-0-0). Dla 27-letniego Smitha, dzisiejsza walka z mającym już najlepsze lata za sobą Zepedą, będzie największym testem w jego dotychczasowej karierze.

Nie patrzymy na Jose jak na rozbitego zawodnika, bo przegrywał tylko na poziomie światowym. Dlatego podjęliśmy tę walkę i przygotowaliśmy się na najlepszego Zepedę. Dla mnie to przekskok na wyższy poziom, ale widzieliście jak ten poziom stopniowo podwyższałem. Byłem gotowy na ten poziom już od prawdopodobnie dwóch walk, więc jest to dla mnie idealny czas, aby nabrać sił i gonić za większymi rzeczami. – mówił Smith podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Jose Zepeda w swojej ostatniej walce przegrał po totalnej dominacji ze strony Richardsona Hitchinsa (17-0-0), przez co wypadł z szerszej czołówki mocno obsadzonej wagi super lekkiej. Amerykanin ma jednak w sobie sporo determinacji, a jego dzisiejsza walka z głodnym sukcesu Smithem będzie dla niego ostatnią szansą na powrót do topu.

Dalton to młody pięściarz, który robi postępy, ponieważ chce zobaczyć, czy jest na najwyższym poziomie i myślę, że będziemy musieli się o tym przekonać w sobotę. Każdy się o tym przekona, kiedy osiągnie wyższy poziom. Pamiętam, że kiedy walczyłem z Jose Ramirezem, po raz pierwszy boksowałem na najwyższym poziomie i już w pierwszej rundzie, gdy tylko zadałem cios, wiedziałem, że jestem na innym poziomie. – powiedział z kolei Zepeda.

Na karcie wstępnej wystąpi również urodzony w Zakopanem (woj. małopolskie) Piotr Mirga (7-2-0), startujący pod angielską flagą, a jego rywalem będzie Nico Leivars (5-0-1). Walka została zakontraktowana na dziesięć rund w limicie kategorii super koguciej (super bantamweight). Bezpośrednią transmisję z dzisiejszej gali w Sheffield przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 2PM czasu środkowoamerykańskiego (20.00 czasu polskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org