Podczas sobotniej gali Top Rank w Rosenberg (Texas, Stany Zjednoczone), Janibek Alimkhanuly (15-0-0) udowodnił, że należy do elity kategorii średniej (middleweight). 30-letni Kazach wygrał przed czasem z Vincenzo Gualtieri’m (21-1-1), broniąc tym samym tytułu mistrza świata organizacji WBO, zdobywając tym samym pas IBF, należący wcześniej do Niemca. Alimkhanuly dominował w każdej rundzie, zatrzymując ostatecznie Gualitieri’ego w szóstej odsłonie. 

Przed walką wieczoru swoje umiejętności zaprezentował Keyshawn Davis (10-0-0), który na pełnym dystansie dziesięciu rund, wygrał decyzją większości sędziów z Nahirem Albrightem (16-3-0). Na szczególną uwagę zasługuje punktacja jednego z sędziów punktowych, według którego walka potoczyła się na remis (95-95). Na tle całego pojedynku, Davis trafiał częściej i celniej co dostrzegli dwaj pozostali sędziowie, punktując pojedynek w stosunku 96-94, oraz 97-36. 

Wcześniej między linami pojawił się wicemistrz olimpijskim z Tokio (2020) Richard Torrez (7-0-0), który odnotował siódme w karierze zwycięstwo przed czasem. Amerykanin bez problemu zastopował Tyrrella Herndona (21-5-0) w drugiej rundzie. Kartę główną otworzył pojedynek pomiędzy Guido Vianello (11-1-1), a Curtisem Harperem (14-10-0). Górą w tym pojedynku Włoch, który pewnie wygrał na pełnym dystansie ośmiu rund. Dla Vianello jest to jedenaste zwycięstwo w zawodowej karierze i powrót po styczniowej porażce z rąk Jonathana Rice’a (16-6-1). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org