Mistrz świata IBF, WBO oraz WBA dywizji lekkiej (lightweight), Teofimo Lopez (16-0-0) planuje stoczyć jeszcze jedną, lub dwie walki w tej kategorii wagowej, a następnie awansować do wagi super lekkiej (super lightweight). 

  • Teraz jesteśmy królem tej dywizji. Możemy decydować teraz o swoich planach na przyszłość. Osiągnąłem już wszystko w wadze lekkiej, czy planuję zostać tutaj jeszcze rok? Nie. Moje ciało jest już gotowe, aby pójść wyżej. – mówi Teofimo Lopez. 

23-latek z Brooklynu w swojej kolejnej walce, zmierzy się prawdopodobnie w obowiązkowej obronie tytułu przeciwko George’owi Kambososowi (19-0-0). Parę dni temu, menadżer Lopeza, David McWater potwierdził dla naszego portalu, że Kambosos jest jednym z dwóch najpoważniej branych pod uwagę rywali, obok Devina Haney’a (25-0-0).

  • Kambosos powinien być następny, ale jeśli z jakiś powodów nie dojdzie do takiej walki, kręcimy się także blisko Devina Haney’a i Ryana Garcii. Nie uderzamy do Gervonty Davisa. Pytaliśmy Floyda Mayweathera, ale on odpowiedział, że nie są zainteresowani. W takim razie pójdziemy po innych. Czuję, że moje ciało jest gotowe, aby pójść do góry. W każdym razie jeszcze jedna, lub dwie walki w lekkiej są możliwe. – powiedział Lopez.

źródło: boxingscene