Sobota (10 czerwca) zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wiele emocji bokserskich. Jednym z głównych wydarzeń nadchodzącego weekendu, będzie bezsprzecznie walka o tytuł mistrza świata federacji WBO, kategorii super lekkiej (super lightweight), pomiędzy broniącym tytułu Joshem Taylorem (19-0-0), a Teofimo Lopezem (18-1-0). Obaj pięściarze skrzyżują rękawice w walce wieczoru gali Top Rank, w Hulu Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone).

Dla Lopeza, będzie to pojedynekna domowym terenie, podczas gdy Taylor przybył ze Szkocji na walkę z Amerykaninem. Ojciec Lopeza, Teofimo Lopez Sr uważa, że mimo to, jego syn nie będzie faworyzowany przez sędziów, wobec czego jedynie nokaut może zapewnić mu końcowy triumf.

Ten chłopiec (Taylor, przyp.red) się boi. Nie mogę się doczekać. Ten chłopiec się boi. Musimy znokautować tego gościa, bo jeśli tego nie zrobimy, zabiorą nam to, ponieważ nikt nie chce widzieć nas na szczycie. Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, a ten chłopiec po prostu się boi i nie wie co się wydarzy tej nocy. My wiemy. Mój syn jest gotowy i zamierza wykopać tego gościa do domu, do Szkocji. – mówił Lopez Senior, podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Zarówno Taylor, jak i Lopez są pewni swego przed sobotnią walką, a ich ostre wymiany zdań, nie są w ostatnim czasie żadną nowością. Josh Taylor twierdzi, że to nie sędziowie zadecydują o wygranej, bowiem zamierza on znokautować Lopeza do szóstej rundy.

Mój syn nigdy nie był zraniony, a ten gość mówi, że znokautuje go na przestrzeni sześciu rund. Mimo to mówi, że nie chce, aby wszyscy sędziowie byli Amerykaninami. O co więc chodzi kolego? Zamierzasz znokautować Teofimo do szóstej rundy, a martwisz się o sędziów. To bezsensowne. Ten facet już się boi. My nie jesteśmy nawet w sile wieku, Teo ma tylko dwadzieścia pięć lat. Nie ma nawet dwudziestu walk, a będzie niekwestionowanym mistrzem raz za razem. – dodał Lopez Sr.

Podczas sobotniej gali w Madison Square Garden, do ringu wejdzie także Damian Knyba (11-0-0), dla którego będzie to druga walka w tym roku. Naprzeciw Polaka stanie Helaman Olguin (9-5-1), który w swojej ostatniej walce przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Otto Wallinem (25-1-0). Pojedynek zaplanowany jest na osiem rund, w limicie kategorii ciężkiej (heavyweight).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org