W zakończonej przed momentem gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone), Teofimo Lopez (18-1-0) pokonuje Sandora Martina (40-3-0) w bezpośrednim eliminatorze do tytułu mistrza świata z ramienia federacji WBC, stając się tym samym obowiązkowym pretendentem do walki o pas z obecnym czempionem, Regisem Prograis’em (28-1-0). Po bardzo wyrównanej walce, sędziowie orzekli niejednogłośne zwycięstwo Lopeza, który był liczony w pierwszej rundzie. 

Przed walką wieczoru, między linami zameldowali się Jared Anderson (13-0-0), oraz Jerry Forrest (26-6-2). Walka nie trwała jednak zbyt długo. Już w pierwszej rundzie można było spodziewać się, że pojedynek nie potrwa zbyt długo. Anderson w połowie pierwszej odsłony, sprowadził Forresta do lin i atakował seriami, aż do gongu kończącego pierwszą rundę. Kilka minut później, nastąpił spodziewany początek końca: Anderson po raz kolejny ruszył na Forresta seria ciosów, w efekcie czego sędzia ringowy nie miał innego wyjścia, jak przerwać pojedynek. Anderson odnotowuje trzynaste zwycięstwo w zawodowej karierze, oraz trzynaste przed czasem.

Kolejnym pojedynkiem podczas sobotniej gali, było starcie pomiędzy faworyzowanym Xanderem Zayasem (15-0-0), a Alexisem Salazarem (24-5-0). Zayas nie zawiódł sporej liczby swoich kibiców zgromadzonych w Madison Square Garden, i pewnie wygrał jednogłośną decyzją sędziów, zdobywając tym samym pas tytułu NABO, oraz NABF, kategorii super półśredniej (super welterweight) . Walka została zakontraktowana na osiem rund.

Kartę główą gali w Madison Square Garden otworzył zakontraktowany na osiem rund pojedynek kategorii lekkiej (lightweight), pomiędzy srebnym medalistą olimpijskim z Tokio (2020), Keyshawnem Davisem (7-0-0), a byłym pretenentem do tytułu mistrza świata,  Juanem Carlosem Burgosem (35-7-3). Gdy wydawało się, że w siódmej rundzie Keysahwan zasypie serią ciosów Burgosa, ten zdołał się obronić i walka zakończyła się na pełnym dystansie ośmiu rund. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał oczywiście Keyshawn, który ani przez moment nie czuł zagrożenia ze strony Burgosa.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek