30 września na gali Premier Boxing Champions w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) dojdzie walki dwóch niekwestionowanych mistrzów świata w swoich kategoriach wagowych – czempionem dywizji super średniej (super middleweight) Saulem “Canelo” Alvarezem (59-2-2), oraz mistrzem wagi super półśredniej (super welterweight) Jermellem Charlo (35-1-1). Organizatorzy wydarzenia poinformowali wstępnie o karcie walk podczas nadchodzącej gali, a wśród najgorętszych nazwisk jest bezsprzecznie jeden z najbardziej utalentowanych pięściarzy świata, Eljiah Garcia (15-0-0).

20-latek z Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone) zmierzy się z Jose Armando Resendizem (14-1-0) w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku wagi średniej (middleweight). Garcia w swojej ostatniej walce pewnie pokonał na pełnym dystansie Kevina Salgado Zambrano (16-2-1) broniąc pasa WBC Latino, przy czym zdobył również wakujący pas WBO Intercontinental. Do walki doszło w drugiej połowie kwietnia na gali w Las Vegas. Jako ciekawostkę można podać fakt, że mimo bardzo młodego wieku, Garcia posiada już dwójkę dzieci (4 letni syn, oraz 1.5 roczna córka), zajmuje się farmą, oraz co ciekawe “brzydzi się” mediami społecznościowymi, z których mało co korzysta w porównaniu do swoich rówieśników, oraz kolegów po fachu.

Jego nadchodzący przeciwnik z Meksyku w swojej ostatniej walce dość nieoczekiwanie wygrał przez zatrzymanie z byłym mistrzem świata dywizji super półśredniej, Jarrettem Hurdem (24-3-0). Resendiz swoją jedyną zawodową porażkę odnotował niecałe dwa lata temu, przegrywając jednogłośną decyzją sędziów z Marcosem Hernandezem (16-6-2).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org