Ciągnąca się w nieskończoność telenowela pod tytułem “Deontay WIlder vs. Anthony Joshua” trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby miała się niebawem zakończyć. Byli mistrzowie świata byli przymierzani do walki unifikacyjnej o wszystkie cztery pasy, podczas, gdy jeszcze znajdowali się w posiadaniu mistrzowskich tytułów. Na ten moment, ani Deontay Wilder (43-2-1), ani Anthony Joshua (26-3-0) nie dzierżą żadnego z mistrzowskich pasów, jednakże temat ich potencjalnej walki, co jakiś czas wraca jak bumerang.

Jestem tutaj i jestem gotowy. Słyszałem pewne rzeczy na temat tego, co powiedział twój promotor Eddie Hearn na temat mojej ostatniej walki z Heleniusem, która trwała bardzo krótko, a ja nie walczyłem rok i on sam nie wie czy chcę walczyć, czy nie. Daję wam znać tu i teraz, że jestem gotowy do wejścia na ten ring. Sprawmy, aby to był najlepszy czas w naszym życiu. To będzie wielka katastrofa, jeśli nigdy nie spotkamy się w ringu i nie zapiszemy tego w historii. – przekazał Wilder za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Po dwóch porażkach z rzędu w walkach przeciwko Tysonowi Fury’ego (35-0-1), gdy Wilder stracił tytuł mistrza świata organizacji WBC, kategorii ciężkiej (heavyweight), Amerykanin długo nie pojawiał się w ringu, bowiem powrócił po ponad rocznej przerwie, w walce z Robertem Heleniusem (32-5-0), którego bardzo ciężko znokautował już w pierwszej rundzie. Tak się składa, że od tego pojedynku minął kolejny rok, a Wilder od tego czasu nie pojawił się między ringowymi linami. “Bronze Bomber” zapowiada, że jego powrót jest kwestią niedalekiej przyszłości.

Obiecuję wam, że wkrótce wracam. Po prostu czasami biznes bokserski musi toczyć się swoim rytmem i musi robić to, co po prostu robi. Niedługo wracam, a kolejną rzeczą o której chcę powiedzieć, to walka, którego wszyscy nie mogą się doczekać i mam nadzieję, że do niej dojdzie. Robię wszystko co w mojej mocy, aby tak się stało i oczywiście mam tutaj na myśli Joshuę. – powiedział Wilder.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org