Jeden z najlepszych trenerów bokserskich na świecie Derrick James, stanie w najbliższą sobotę w narożniku Anthony’ego Joshua (25-3-0). Anglik zmierzy się w walce wieczoru na gali Matchroom Boxing w Londynie (Anglia) z Robertem Heleniusem (32-4-0) i będzie to dla niego powrót po niewiele ponad czteromiesięcznej przerwie. James twierdzi, że wielu zawodników chce osiągać szczyty i czasem mimo chęci nie robią wszystkiego należycie. Według trenera, Joshua cały czas stara się poprawiać swoje pięściarskie rzemiosło. 

Wszyscy chcą być mistrzami świata, ale nie zawsze chcą robić to co trzeba, aby mogli nimi zostać. Nawet na sali treningowej jesteś poddawany testom, bo jedną rzeczą jest to, że chcesz spędzać czas z mistrzami i topowymi zawodnikami, a drugą sprawą jest wytrzymać na treningu, więc to duża rzecz. Joshua cały czas popycha sam siebie, podchodzi i pyta “co mogę zrobić więcej i lepiej? Jak mogę poprawić swoją kondycję?”, a to oznaka wspaniałej osoby i wielkiego mistrza. Kogoś kto naprawdę chce być lepszy. I to działa, on to robi w upale 100 stopni farenhajta (37.7 celsjusza). – powiedział James na video zamieszczonym przez Joshuę na jego kanale. 

Sala treningowa Jamesa zlokalizowana jest w Dallas (Texas, Stany Zjednoczone), a oprócz Joshuy u jego boku trenują tacy pięściarze Errol Spence Jr (28-1-0), Jermell Charlo (35-1-1), Frank Martin (18-0-0) czy od niedawna Ryan Garcia (23-1-0). Transmisję z sobotniej gali w Londynie z udziałem Joshuy i Heleniusa przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Początek już od godziny 1PM czasu środkowoamerykańskiego (20.00 czasu polskiego).

Photo: Premier Boxing Champions

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org