Od wielkiej walki o tytuł mistrza świata organizacji WBO, kategorii super piórkowej (super featherweight) dzieli nas już tylko kilkadziesiąt godzin. W sobotę (12 sierpnia) na gali Top Rank w Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone) broniący tytułu Emanuel Navarrete (37-1-0) zmierzy się w walce wieczoru z Oscarem Valdezem (31-1-0). Dwóch świetnych meksykańskich pięściarzy, oraz mistrzowski pas w stawce – czego więcej można oczekiwać? Z karty wypadł niestety Raymond Muratalla (18-0-0), który miał zmierzyć się z innym niepokonanym pięściarzem Diego Nunezem (17-0-0), a powodem jego wycofania się była kontuzja.

Mimo to, gala w Glendale zapowiada się bardzo ciekawie. Kartę główną otworzy starcie pomiędzy wicemistrzem olimpijskim z Tokio (2020) Richardem Torrezem Jr (5-0-0), który skrzyżuje rękawice z Willie’m Jakie’m Jr (11-3-2). Walka została zakontraktowana na sześć rund w limicie kategorii ciężkiej (heavyweight). W wyniku braku Muratalli i Nuneza, w walce wieczoru wystąpią Lindolfo Delgado (17-0-0) i Jair Valtierra (16-2-0), którzy zmierzą się ze sobą w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku wagi super lekkiej (super lightweight).

Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja ESPN. Polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem TVP Sport. Początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 9PM czasu środkowoamerykańskiego (4 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej.

🇲🇽Emanuel Navarrete: Wszyscy wiemy, że ta walka budzi wiele oczekiwań. To byłoby całkowite oszustwo, gdybyśmy z Valdezem nie dali z siebie sto procent. Wszyscy wiemy też, że każdy spodziewa się ringowej wojny. Mamy wszystko, czego potrzeba, aby stoczyć świetną walkę. Mówiłem już, że walka z Valdezem była konieczna dla mojej kariery ze względu na wszystko co on prezentuje. Rywalizacja między Meksykanami jest czymś istotnym, ale fani boksu również wywierają na mnie dużą presję mówiąc, że w mojej karierze brakuje wisienki na torcie. Mówią, że potrzebuję imponującej i kultowej walki, w której dam z siebie znacznie więcej. Walka z Valdezem jest tego rodzaju walką.

🇲🇽Oscar Valdez: Ta walka jest dla mnie całym światem. Moja porażka z Shakurem Stevenson coś zmieniła. To coś mnie obudziło. Uświadomiłem sobie, jak bardzo brakowało mi boksu i jak bardzo kocham ten sport. Rok z dala od boksu sprawił, że bardzo się za nim stęskniłem. Tęsknię też za byciem mistrzem świata. Tak więc dla mnie to również wiele znaczy, że mam kolejną szansę, aby ponownie zostać mistrzem świata. Obóz był świetny. Mógł mieć miejsce w Lake Tahoe (tam właśnie miał miejsce, przyp.red), San Diego, Guadalajarze, a nawet w Chinach. Obozy są dla mnie zawsze takie same. Do każdej walki ciężko trenuję, ale do tej trenowaliśmy jeszcze ciężej. Trenowaliśmy nie tyle ciężej, co mądrzej. Musimy być sprytni w tej walce, a mieliśmy doskonały obóz. Mój trener Eddy Reynoso i cały mój zespół wykonali świetną robotę i jesteśmy gotowi na tę walkę.


🇲🇽Lindolfo Delgado: Chciałbym mieć wkrótce kilka pasów i walczyć o tytuł mistrza świata. Chcę zrobić to o czym zawsze marzyłem, czyli zostać mistrzem, ale najważniejsze jest to co jest najważniejsze – muszę ciężko pracować i skoncentrować się na następnej walce. Przychodzę z silnym pragnieniem zrobienia czegoś imponującego w tej walce. Wiem, że mam przed sobą silnego przeciwnika, który wychodzi wygrać, ale chcę zapewnić wspaniałe widowisko, aby ludzie mogli się nim cieszyć. W ten sposób mogę nadal występować na świetnych kartach walk, takich jak ta.

🇲🇽Jair Valtierra: Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę być częścią tak dużej karty. Wiem, że jest to okazja dla ludzi, aby mogli mnie poznać i skorzystam z niej. Zwycięstwo w tę sobotę podniosłoby moją karierę do elitarnego poziomu. To będzie początek mojej historii w boksie zawodowym jako wielkiego nazwiska. Czuję się bardziej, niż gotowy na tę walkę.


🇺🇸Richard Torrez Jr: Czuję się świetnie. Ten obóz był długim obozem, ale jestem podekscytowany, że to tydzień walki, ponieważ teraz naprawdę możemy się skupić tylko na walce. Udaliśmy się na salę treningową zeszłej nocy, kiedy tu przybyliśmy. To teraz jest dla nas konieczność. Zwykle wychodzimy i biegamy, a potem robimy “walkę z cieniem”. To sposób na aklimatyzację i oswojenie się z okolicami. Bez względu na to, gdzie jesteś, dobrze jest się zaaklimatyzować, a pierwszy trening zaraz po przylocie to właściwy sposób na wykonanie tego.

*🇺🇸Willie Jake Jr nie pojawił się na konferencji prasowej.


Photo: Mikey Williams/Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org