W najbliższą sobotę na kibiców boksu czeka bardzo emocji, a jedną z trzech najważniejszych walk tego weekendu będzie walka o wakujący tytuł mistrza świata federacji IBF, kategorii koguciej (bantamweight) pomiędzy Emmanuelem Rodriguezem (21-2-0), a Melvinem Lopezem (29-1-0), do której dojdzie podczas gali Premier Boxing Champions w Oxon Hill (Maryland, Stany Zjednoczone). Na karcie głównej zobaczymy również zaliczanego do szerokiej czołówki dywizji super lekkiej (super lightweight) Gary’ego Antuanne Russella (16-0-0), który zmierzy się w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku z Kentem Cruzem (16-0-3). Czy Russell podtrzyma swoją serię wszystkich zwycięstw zakończonych przed czasem? Tego dowiemy się już w sobotnią noc.

Między linami zobaczymy również byłego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF kategorii półciężkiej (light heavyweight) Marcusa Browne’a (24-2-0). Rywalem doświadczonego Amerykanina będzie Adrian Taylor (13-1-1), który nie przegrał na zawodowym ringu od siedmiu walk. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja Showtime, a początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 8PM czasu środkowoamerykańskiego (4 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport. Poniżej prezentujemy wypowiedzi głównych aktorów sobotniej gali w Oxon Hill z czwartkowej konferencji prasowej.

🇵🇷Emmanuel Rodriguez: Gwarantuję, że wygram w sobotę, ponieważ jestem najtrudniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek się mierzył. Udowodnię, że jestem najlepszy w tej kategorii wagowej. To wyśle wiadomość do wszystkich innych, że zostanę w tym miejscu. Czuję, że mogę go pokonać między czwartą a siódmą rundą.

🇳🇮Melvin Lopez: On może mówić co chce, ale to jest słabe. Sobotnia noc to miejsce, w którym wszystko będzie pokazane. Będzie musiał to poprzeć. Nie gwarantuję nokautu. Jestem zwierzęciem, które poluje na swoja zdobycz. Spróbuję go zabrać tam, gdzie chce. I cokolwiek się stanie, to właśnie się stanie.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org