Jeśli Nick Ball (18-0-0) chce wydać konkretne oświadczenie odnośnie tego jakie miejsce znajduje obecnie w kategorii piórkowej (featherweight), będzie musiał w najbliższy wieczór uporać się z byłym mistrzem świata Isaacem Dogboe (24-3-0). Podczas dzisiejszej gali w Queensberry Promotions w Manchesterze (Anglia) obaj pięściarze wystąpią w walce wieczoru i obaj niewątpliwie mają sobie coś do udowodnienia. Dla Balla, wygrana nad Dogboe będzie jasnym sygnałem, iż należy on do szerokiej światowej czołówki.

Przegrana Dogboe, będzie tym samym oznaczać dla niego koniec z poważnym boksem. Urodzone w Ghanie pięściarz w przeszłości sięgał po tytuł mistrza świata federacji WBO wagi super koguciej (super bantamweight), zaś na początku kwietnia bieżącego roku walczył o miano czempiona globu, przegrywając jednogłośnie na punkty z Robeisy’m Ramirezem (13-1-0) w walce o wakujący pas. W zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku pomiędzy Ballem, a Dogboe, znajdzie się pas WBC Silver (będący również eliminatorem), który w znacznym stopniu przybliży zwycięzcę do walki o pełnoprawny tytuł mistrza świata, w którego posiadaniu znajduje się obecnie Rey Vargas (36-1-0). Sta

Ponadto, na karcie zobaczymy także utalentowanego Liama Daviesa (14-0-0). 27-letni pięściarz notujący progres z walki na walkę stanie przed szansą na zdobycie pasa Mistrza Europy EBU, kategorii super koguciej (super bantamweight), w rywalizacji z dzierżącym tytuł Vincenzo La Feminą (13-0-0). Bezpośrednia transmisja z wydarzenia dostępna będzie w telewizji TNT, zaś polscy fani obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport Fight. Początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 19.00 czasu polskiego (12PM czasu środkowo amerykańskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org