Już w sobotnią noc na gali Matchroom Boxing w Inglewood (California, Stany Zjednoczone), zobaczymy jednego z najlepiej zapowiadających się amerykańskich pięściarzy, Diego Pacheco (19-0-0), który zmierzy się z Marcelo Coceresem (32-5-1) w zakontraktowanej na dziesięć rund walce, w limicie wagi super średniej (super middleweight). Stawką pojedynku będą pasy WBO International, oraz WBC USA, należące do Pacheco.

22-letni Pacheco dopiero niedawno stał się bardziej rozpoznawalny na rynku bokserskim, choć już dzisiaj można zaliczyć go do grona szerokiej czołówki kategorii super średniej. Amerykanin w swojej ostatniej walce ciężko znokautował Manuela Gallegosa (19-2-1), odnotowując tym samym dziewiętnaste zwycięstwo, w tym szesnaste przed czasem.

Coceres to bez wątpienia bardzo doświadczony zawodnik, który w przeszłości miał okazję walczyć o tytuł mistrza świata. Co prawda, miało to miejsce kilka lat temu, bo w listopadzie 2019 roku, kiedy to Argentyńczyk przystąpił do walki z ówczesnym czempionem, Billy’m Joe Saundersem (30-1-0). Po bardzo wyrównanej walce, Anglik znokautował Coceresa w jedenastej rundzie, broniąc tym samym po raz pierwszy tytułu mistrza świata wagi super średniej, z ramienia organizacji WBO.

Podczas zbliżającej się gali w Inglewood, w ringu zobaczymy kilku prospektów, wśród których znajduje się m.in Marc Castro (10-0-0) na którego należy zwrócić szczególną uwagę. 24-letni pięściarz z Fresno (California, Stany Zjednoczone) zmierzy się z niżej notowanym Gonzalo Fuenzalidą (12-2-0) w dziesięciorundowej walce, w limicie wagi super piórkowej (super featherweight). Na gali w Inglewood nie zabraknie także boksu w kobiecym wydaniu. Mayerlin Rivas (17-4-3) zmierzy się z Eriką Hernandez (16-2-0) w swojej trzeciej obronie mistrzowskiego pasa federacji WBA. Bezpośrednią transmisję z sobotniej gali przeprowadzi jedynie platrofrma streamingowa DAZN. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 7PM czasu środkowo amerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego).

Photo: Ed Mulholland/Matchroom Boxing

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org