Już za tydzień w sobotę (25 listopada), podczas gali Premier Boxing Champions w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), David Benavidez (27-0-0) przystąpi do swojej drugiej obrony tymczasowego pasa organizacji WBC, kategorii super średniej (super middleweight). Jego rywalem będzie były mistrz świata wagi super półśredniej (super welterweight), oraz średniej (middleweight), również niepokonany na zawodowych ringach Demetrius Andrade (32-0-0). Benavidez zapewnia, że bardzo ciężko trenuje, a jego celem jest znokautować rywala. 

Planuję zastopować Demetriusa Andrade’a. Pracowałem niezwykle ciężko. Moja ostatnia walka była bardzo zacięta i byłem z tego powodu nieco zdenerwowany. Przygotowuję się jak do najcięższej możliwej walki. Zawsze tak się przygotowuję. Trenuję od trzech miesięcy i sparuję po piętnaście rund na raz i jestem w stu procentach gotowy. Jest wiele rzeczy, które Andrade robi dobrze, ale dostrzegam też jego słabe strony. Opracujemy świetny plan gry i ujawnimy go 25 listopada. – powiedział Benavidez podczas treningu medialnego w Burien, w stanie Washington. 

W swojej ostatniej walce, Benavidez stoczył bardzo zacięty bój z byłym mistrzem świata, Calebem Plantem (22-2-0), wygrywając ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów. Obaj pięściarze spotkali się 25 marca, podczas gali w Las Vegas. Nadchodzące starcie pomiędzy Benavidezem, a Andrade’m jest jedną z najbardziej wyczekiwanych walk przez kibiców boksu na całym świecie. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org