W piątkowy wieczór w Atlantic City (New, Jersey, Stany Zjednoczone) odbędzie się kolejna gala ShoBox: The New Generation, która ma na celu promowanie głównie młodych pięściarzy. W walce wieczoru ujrzymy Josepha Adorno (16-1-2), który napędzony dwoma ostatnimi zwycięstwami po marcowej porażce z Michelem Riverą (23-0-0) zmierzy się z niepokonanym na zawodowych ringach Hugo Alberto Roldanem (21-0-1) w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku kategorii super lekkiej (super lightweight), którego stawką będzie wakujący pas IBF Latino, dzięki któremu zwycięzca z pewnością przybliży się do światowego rankingu.

Niemniej ciekawie zapowiadającym się pojedynkiem, będzie starcie Filipińczyka z norweskim paszportem, Bernarda Angelo Torresa (16-0-0) z Frency’m Sayą (13-1-0). Do tej pory Torres swoje walki toczył głównie w Hiszpanii, oraz kilkukrotnie w Norwegii, gdzie mieszka. Piątkowa walka będzie dla niego debiutem w Stanach Zjednoczonych, oraz niewątpliwie najważniejszą walką w jego dotychczasowej karierze. Walka zaplanowana jest na dziesięć rund w limicie kategorii piórkowej (featherweight).

Oprócz tego na karcie głównej zobaczymy powracającego po ponad trzynastomiesięcznej przerwie Janelsona Bocachicę (17-0-1), który miał okazję już zadebiutować na większym ekranie – podobnie tak jak tym razem, na antenie telewizji Showtime. Rywalem pięściarza z Detroit (Michigan, Stany Zjednoczone) będzie Roiman Villa (24-1-0). Walka obu pięściarzy odbędzie się w limicie kategorii półśredniej (welterweight) i zaplanowana jest na osiem rund. Niestety, żadna polska telewizja nie pokaże piątkowej gali. Poniżej przedstawiamy wyniki ważenia.

🇺🇸Joseph Adorno 139.5lbs (63.26kg)
🇦🇷Hugo Alberto Roldan 140lbs (63.49kg)

🇳🇴Bernard Angelo Torres 125.75lbs (57.03kg)
🇩🇴 Frency Fortunato 126.5lbs (57.37kg)

🇺🇸Janelson Bocachica 147lbs (66.66kg)
🇨🇴Roiman Villa 146lbs (66.21kg)

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek