Niewiele ponad dwa tygodnie temu, podczas gali w Londynie (Anglia), Zhilei Zhang (25-1-1) sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając przed czasem z faworyzowanym Joe Joyce’m (15-1-0), odbierając mu tym samym tymczasowy tytuł organizacji WBO, kategorii ciężkiej (heavyweight). Kilka dni później, Zhang podpisał kontrakt promotorski z Frankiem Warrenem z grupy Queensberry Promotions, która wraz z Top Rank, odpowiedzialna jest za sportowe interesy obecnego mistrza świata federacji WBC, Tysona Fury’ego (34-0-1). 

Po wygranej nad Joyce’m, doświadczony Chińczyk wyraził chęć walki z Fury’m i jest gotowy przyjąć wyzwanie od Anglika, jeśli zdecyduje się on na taki krok. Fury deklaruje, iż powróci między liny w drugiej połowie lipca, z Zhang zgłasza swoją gotowość. Jeśli do takiej walki miałoby dojść, Chińczyk musi najpierw znaleźć się w pierwszej piętnastce rankingu WBC, co raczej wydaje się formalnością. 

Właśnie wróciłem z wakacji, więc to wszystko jest póki co dla mnie świeże. Wierzę, że mój zespół porozumiał się w tym czasie z zespołem Fury’ego. Tyson, zróbmy to! Jeśli chcesz wrócić w lipcu, będę na ciebie gotowy. – powiedział Zhang w rozmowie z IFL TV. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org