Mistrz świata organizacji WBO, kategorii średniej (middleweight) powróci do ringu 13 maja, w swojej drugiej bezpośredniej obronie mistrzowskiego pasa. Rywalem niepokonanego Kazacha ma być doświadczony Steven Butler (32-3-1), i choć dokładna lokalizacja pojedynku nie została póki co ustalona, BoxingZone.org dowiedziało się, iż do starcia pomiędzy dwoma pięściarzami dojdzie w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych.

W swojej pierwszej obronie pasa WBO, Alimkhanuly wygrał jednogłośnie na punkty z Denzelem Bentley’em (17-2-1), co miało miejsce na gali Top Rank, w pierwszej połowie listopada ubiegłego roku. Butler, w tym momencie plasuje się na szóstym miejsce w rankingu federacji WBO, choć obowiązkowym pretendentem do mistrzowskiego tytułu jest Liam Smith (33-3-1). Anglik, plasujący się drugim miejscu w zestawieniu WBO, jest jednak zobowiązany zmierzyć się z Chrisem Eubankiem (32-3-0), co wynika z klauzuli dopisanej do kontraktu na pierwszą walkę obu zawodników.

Przypomnijmy, iż w drugiej połowie stycznia, Smith dość nieoczekiwanie znokautował Eubanka na gali w Manchesterze (Anglia). BoxingZone.org dowiedziało się również, że podczas majowej gali w Kalifornii, dojdzie także do innego mistrzowskiego pojedynku, gdzie stawką będzie wakujący pas.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org