Były mistrz świata organizacji WBC, kategorii piórkowej (featherweight), oraz super piórkowej (super featherweight), Oscar Valdez (30-1-0) powróci do ringu 20 maja na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), gdzie głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka pomiędzy niekwestionowanym mistrzem świata dywizji lekkiej (lightweight), Devinem Haney’em (29-0-0), a Vasiliy’em Lomachenko (17-2-0). 

Rywalem Valdeza, będzie Adam Lopez (16-4-0), który zadebiutuje w limicie kategorii super piórkowej. Amerykanin, w przeszłości miał już okazję walczyć z Valdezem, a miało to miejsce w 2019 roku, podczas gali w Las Vegas. Meksykanin znokautował wówczas Lopeza w siódmej rundzie, choć sam był liczony w drugiej odsłonie. 

Lopez w swojej ostatniej walce przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Abrahamem Novą (22-1-0). Amerykanin meksykańskiego pochodzenia zdołał wytrwać do finałowej, dziesiątej rundy, choć z matą ringu zapoznał się zarówno w piątej, jak i szóstej odsłonie. Valdez, ostatnim razem zameldował się między linami końcem kwietnia ubiegłego roku, zaliczając pierwszą porażkę na zawodowstwie. Meksykanin przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Shakurem Stevensonem (19-0-0), tracąc tym samym tytuł mistrza świata. 

Planowo, Valdez miał powrócić do ringu na początku lutego, w walce o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBC przeciwko swojemu rodakowi, Emanuelowi Navarrete (37-1-0), jednakże w połowie grudnia ubiegłego roku wycofał się z pojedynku, ze względu na odniesioną podczas przygotowań kontuzję.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org