Były mistrz świata federacji IBF kategorii muszej (flyweight) Felix Alvarado (39-3-0) zmierzy się w swojej kolejnej walce z Angelem Lardizabalem (16-0-0) w eliminatorze do tytułu mistrza świata kategorii muszej (flyweight) z ramienia organizacji IBF. Do walki pomiędzy dwoma pięściarzami ma dojść 14 października w Merida (Yucatan, Meksyk). Jako pierwszy, taką informację podał do publicznej wiadomości amerykański dziennikarz Jake Donovan. BoxingZone.org potwierdziło następnie te doniesienia u źródła.

Zwycięzca pojedynku Alvarado vs Lardizabal w następnej kolejności zmierzy się prawdopodobnie w walce o dwa mistrzowskie pasy (IBF, oraz WBO) z triumfatorem starcia Sunny Edwards (20-0-0) vs. Jesse Rodriguez (18-0-0), których konfrontacja zaplanowana jest na 16 grudnia, a dojdzie do niej w Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone). Edwards, znajdujący się w posiadaniu mistrzowskiego pasa IBF, postawi na szali swój tytuł, aby sięgnąć również po pas organizacji WBO, należący do Rodrigueza. W takim rozrachunku, Alvarado, lub Lardizabal w przyszłym roku być może powalczą o dwa pasy, które należeć będą do Edwardsa, lub Rodrigueza.

Doświadczony Alvarado, w swojej ostatniej walce zmierzył się z kompletnie anonimowym Armando Torresem (26-24-0), co miało miejsce w pierwszej połowie czerwca bieżącego roku, podczas gali w Miami (Florida, Stany Zjednoczone). Wcześniej, pięściarz z Nikaragui stoczył pojedynek ze wspomnianym powyżej Edwardsem, przegrywając jednogłośną decyzją sędziów po wyrównanej walce. Lardizabal to z kolei zawodnik, który wchodzi do światowej czołówki wagi muszej, pewnie wygrywając ze swoimi dotychczasowymi rywalami. Dla niepokonanego 23-latka, październikowa walka będzie pierwszą poza rodzinnym Meksykiem.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org