Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od rozpoczęcia gali Matchroom Boxing w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone). W sobotnią noc w Hulu Madison Square Garden między linami zobaczymy m.in Edgara Berlangę (21-0-0), oraz Padraiga McCrory’ego (18-0-0), którzy zmierzą się ze sobą w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku wagi super średniej (super middleweight).

Na karcie walk zobaczymy także Andy’ego Cruza (2-0-0), który w swojej trzeciej profesjonalnej walce skrzyżuje rękawice z Brayanem Rodriguezem (14-2-0). Cruz, niezwykle utytułowany zawodnik w boksie olimpijskim, swoją pierwszą walkę na zawodowstwie stoczył w lipcu ubiegłego roku, deklasując na dystansie dwunastu rund z byłym trzykrotnym pretendentem do tytułu mistrza świata, Juanem Burgosem (35-8-3). Początek sobotniej gali zaplanowany jest na godzinę 6PM czasu środkowoamerykańskiego (1 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej.

🇺🇸Edgar Berlanga: W tej chwili skupiam się na sobocie, na Padraigu McCrory. Pie**oli mnie Canelo czy Munguia – obchodzi mnie ten facet naprzeciwko mnie, który próbuje zabrać moje “0” z recordu, więc muszę skupić się na nim i zająć się swoimi sprawami, a potem w końcu będziemy mogli skupić się na reszcie.

🇮🇪Padraig McCrory: Jestem tylko gościem z zachodniego Belfastu i nikt niczego ode mnie nie oczekuje. Myślę jednak, że mam wszystko, czego potrzeba, aby wygrać tę walkę. Ciężko trenowaliśmy i szczegółowo opracowaliśmy taktykę, więc niezależnie od tego, czy będzie to plan A, B czy C, jesteśmy gotowi na to, co Berlanga wniesie do ringu.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org