Prezydent federacji World Boxing Council (WBC), Mauricio Sulaiman poinformował w oficjalnym komunikacie, że w czerwcu dojdzie do walki o tymczasowy pas wagi półciężkiej (light heavyweight), pomiędzy Davidem Benavidezem (28-0-0), a Oleksandrem Gvozdykiem (20-1-0). Wygrany ma zmierzyć się następnie o niekwestionowane mistrzostwo świata ze zwycięzcą pojedynku Artur Beterbuev (20-0-0) vs. Dmitry Bivol (22-0-0). 

Dla Benavideza będzie to zatem debiut w kategorii półciężkiej. Amerykanin meksykańskiego pochodzenia startował dotychczas w dywizji super średniej (super middleweight), pokonując w swoich dwóch ostatnich walkach Caleba Planta (22-2-0), oraz Demetriusa Andrade’a (32-1-0), broniąc tymczasowego pasa WBC. Benavidez może nieprędko doczekać się swojej mistrzowskiej szansy w walce z Saulem Alvarezem (60-2-2), w efekcie czego zdecydował się na zmianę dywizji, co i tak już od dłuższego czasu wisiało w powietrzu. 

Gvozdyk to bardzo utalentowany zawodnik, który pod koniec 2019 roku postanowił zakończyć karierę po nokaucie z rąk wspomnianego wcześniej Beterbieva. Ukrainiec starcił wówczas tytuł mistrza świata WBC wagi półciężkiej, jednakże kilka lat później postanowił powrócić do zawodowego boksu. W mininym roku, Gvozdyk stoczył trzy pojedynki – dwa wygrał przed czasem, zaś raz na punkty. 

Photo: Getty Images

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org