Podczas sobotniej gali Matchroom Boxing w Londynie (Anglia), były zunifikowany mistrz świata organizacji WBA, WBO, oraz IBF, kategorii ciężkiej (heavyweight), Anthony Joshua (24-3-0), zmierzy się w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku z Jermainem Franklinem (21-1-0). Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na platformie streamingowej DAZN, a karta główna rozpocznie się od 1PM czasu środkowo amerykańskiego (20:00 czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej.

Anthony Joshua: Celem jest powrót i wyeliminowanie go. Im więcej mówi, tym większy grób sobie kopie i tak właśnie jest. Mógłbym mówić o nim wiele rzeczy, ale ja szanuję mojego przeciwnika. Nie do mnie należy mówienie, to akurat należy do Ciebie, a ja mam jedynie wykonywać swoją pracę w sobotę. Szczerze mówiąc, na tym skupiam się od pierwszej, do dwunastej rundy. Jestem przygotowany na dwanaście rund, ale wierzę, że moje umiejętności, moje kontrataki i wszystkie tego typu rzeczy po prostu zniszczą Jermaine’a. Nie jestem jednak tutaj po to, aby mówić, tylko po to, aby zrobić to, co muszę, ponieważ naprawdę chcę wygrać.

Jermaine Franklin: Mieliśmy więcej czasu na przygotowanie się do tej walki, więc jestem gotowy, i tylko w lepszej formie. Jestem gotowy, aby odpalić fajerwerki. Zamierzam wygrać za wszelką cenę. Spróbuję posłać jego dupę na deski, jeśli tylko uda się to zrobić. Wszystko jest możliwe. Pochodzę z miejsca, gdzie nie miałem zbyt wielu możliwości, ale zaszedłem tak daleko, że wiem, iż wszystko jest możliwe. Moja pasja do sportu, do mojego zespołu i rodziny – to cała moja motywacja, której potrzebuję. Myślę, że moje ręce powędrują w górę wraz z końcem walki.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org