Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od walki o trzy tytuły mistrza świata (WBC, IBF, WBO), kategorii półciężkiej (light heavyweight), których bronił będzie w najbliższą sobotę (28 stycznia) Artur Beterbiev (18-0-0). Rosyjski “mistrz nokautów” skrzyżuje rękawice z obowiązkowym pretendentem z ramienia federacji WBO, Anthony’m Yarde (23-2-0) podczas gali Top Rank w Londynie (Anglia), i to bezsprzecznie on będzie faworytem w starciu z ulubieńcem miejscowych kibiców. W środowe popołudnie odbył się trening medialny, podczas którego obaj pięściarze udzielili wypowiedzi przed sobotnim starciem.

Piątkową ceremonię ważenia, poprzedzi konferencja prasowa, która odbędzie się już w czwartkowe popołudnie, czasu europejskiego. My już dziś zapraszamy na zapowiedź sobotniej gali, która ukaże się na łamach BoxingZone.org już niebawem. Tymczasem przedstawiamy wypowiedzi głównych aktorów sobotniego spektaklu, z przeprowadzonego kilka godzin temu treningu medialnego.

🇨🇦Artur Beterbiev: Miałem dobry obóz przygotowawczy i dobre sparingi. Postaram się dać z siebie wszystko. Zarówno ja, jak i mój zespół staramy się być gotowi na wszystko, na każdą strategię. Nie mogę porównywać Yarde do Joe Smitha Jr (Beterbiev w swojej ostatniej walce ciężko znokautował Smitha, odbierając mu tytuł mistrza świata federacji WBO, przyp.red). Smith miał wówczas pas. Tego nie można porównywać. W tym momencie skupiam się jedynie na sobotniej nocy.

🇬🇧Anthony Yarde: Jeśli spojrzycie na to, co do tej pory osiągnął Beterbiev, to jest coś niesamowitego, i to jest coś, co dodaje mi sił. Więc, mówię po raz kolejny: pokonam go i zasłużę na szacunek. Nie spoglądam na to, co zrobił ktokolwiek inny. Patrząc na wszystko realnie, rolę odgrywa styl i nie możesz wtedy zbyt wiele zrobić. Dowiesz się tego dopiero, gdy wejdziesz z tym gościem do ringu. Wtedy próbujcie się “rozgryźć”. Beterbiev nie był nigdy w sytuacji, w której czułby się zagubiony. Jeśli chodzi o mnie, to patrzę po prostu na siebie. Taki już jestem i działam w ten sposób. Tutaj chodzi o mnie i o moje dziedzictwo, które po sobie zostawię. On jest tylko człowiekiem, który posiada te pasy.

Bezpośrednią transmisję z sobotniej gali przeprowadzi telewizja BT Sport (Anglia), przy współpracy z ESPN (Stany Zjednoczone). Polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport Extra. Początek karty głównej już od godziny 1:30PM, czasu środkowo amerykańskiego (20:30 czasu polskiego, sobota).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek