Były mistrz świata kategorii koguciej (bantamweight), oraz super koguciej (super bantamweight), Luis Nery (33-1-0). powróci do ringu 18 lutego, w walce z Azatem Hovhannisyanem (21-3-0) na gali w Los Angeles (California, Stany Zjednoczone), która transmitowana będzie bezpośrednio w DAZN. Stawką pojedynku będzie eliminator do tytułu mistrza świata dywizji super koguciej, z ramienia federacji WBC.

Pochodzący z Tijuany (Baja California, Meksyk) Nery, w swojej dotychczasowej karierze tylko jeden raz musiał uznać wyższość swojego rywala, którym był Brandon Figueroa (23-1-1). Walka pomiędzy dwoma pięściarzami odbyła się w połowie maja 2021 roku, a Meksykanin przegrał wówczas w siódmej rundzie przez nokaut, tracąc tym samym wywalczony niespełna osiem miesięcy wcześniej tytuł mistrza świata organizacji WBC, kiedy to pokonał w walce o wakujący pas Aarona Alamedę (27-2-0).

– Jestem gotowy na kolejne wyzwania i udowodnię po raz kolejny, że jestem najlepszym pięściarzem kategorii super koguciej na świecie. Hovhannisyan jest doświadczonym zawodnikiem dobrej jakości, ale prawda jest taka, że jestem na pierwszym miejscu w rankingu WBC, i jeśli wygram tę walkę, będę mógł rzucić wyzwanie Stephenowi Fultonowi, lub Murodjonowi Akhmadaliev’owi, a wtedy nie będą już mogli mnie unikać. Do zobaczenia osiemnastego lutego. Luis Nery nadchodzi i zamierza zostać. – powiedział Nery.

Hovhannisyan, w przeszłości miał okazję walczyć o tytuł mistrza świata. Pochodzący z Armenii pięściarz przegrał w 2018 roku jednogłośną decyzją sędziów z Rey’em Vargasem (36-0-0), jednakże od tego czasu poczynił spory progres, odnosząc siedem zwycięstw, w tym sześć przed czasem, co jest z pewnością ponad przeciętnym wynikiem. Trzeba rzecz jasna wziąć pod uwagę fakt, iż rywale, z którymi mierzył się 34-letni dziś pięściarz z Armenii, nie byli zawodnikami z wysokiej półki. Na ten moment, w posiadaniu tytułu mistrza świata WBC, znajduje się wspomniany przez Nery’ego, Stephen Fulton (21-0-0), który w swojej następnej walce zmierzy się z jednym z najlepszych pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie wagowe – Naoyą Inoue (24-0-0).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek