Legendarny promotor i szef grupy Top Rank, Bob Arum, przyznał w rozmowie z Boxing Social, że w pełni zunifikowany mistrz świata (WBA, WBC, IBF, WBO) kategorii lekkiej (lightweight), Devin Haney (29-0-0), zmierzy się w swojej kolejnej walce z Vasiliy’em Lomachenko (17-2-0). Według Aruma, oficjalne ogłoszenie pojedynku jest jedynie kwestią czasu.

– Haney następnie walczy z Lomachenko. Pracujemy nad datą i miejscem. Wygrana, lub przegrana Devina, będzie czymś bardzo ważnym dla boksu. To wspaniały młody człowiek i bardzo, bardzo dobry pięściarz. Podoba mi się to w jaki sposób się rusza, to jak walczy. Gdy spotka się z Lomachenko, spotka się z prawdziwym mistrzem. – mówi Arum.

W posiadanie wszystkich czterech tytułów mistrza świata, Haney wszedł w czerwcu ubiegłego roku, pokonując na gali w Melbourne (Victoria, Australia) George’a Kambososa (20-2-0) jednogłośną decyzją sędziów. W bezpośrednim rewanżu, również w Melbourne, Haney po raz kolejny okazał się lepszy, a mistrzowskie pasy pozostały w Stanach Zjednoczonych. Arum chwali również Billa Haney’a, ojca Devina, dzięki któremu młody pięściarz jest obecnie w miejscu, w którym się znajduje.

– Devin ma dużo pewności siebie, i słusznie. Tak samo jak jego ojciec – bardzo inteligentny człowiek. Uwielbiam, gdy młody człowiek jest pewny swoich umiejętności i jest gotowy na to, aby zmierzyć się z każdym. – dodał Arum.

Lomachenko stracił tytuły mistrza świata w kategorii do 135 funtów, ponad dwa lata temu, przegrywając na punkty z Teofimo Lopezem (18-1-0). Ukraińcowi ciężko było pogodzić się z porażką. Doświadczony pięściarz powrócił w połowie ubiegłego roku, nokautując w dziewiątej rundzie Masayoshi’ego Nakatani’ego (20-3-0), rozpracowując następnie Richarda Commey’a (30-4-1), na dystansie dwunastu rund. Swoją ostatnią walkę, Lomachenko stoczył pod koniec października, gdzie wygrałna punkty po bardzo ciekawej walce z Jamaine’m Ortizem (16-1-1). Bądź co bądź – Ukrainiec w starciu z Haney’em, na pewno nie będzie.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek