Nie dojdzie do skutku zaplanowana na 1 czerwca walka o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi półciężkiej (light heavyweight) pomiędzy czempionem WBC, IBF, WBO, Arturem Beterbievem (20-0-0), a posiadaczem pasa WBA, Dmitry’em Bivolem (22-0-0). Pierwszy z wymienionych zmuszony jest bowiem wycofać się z pojedynku ze względu kontuzję (pęknięta łąkotka) odniesioną podczas przygotowań. Przypomnijmy, że pojedynek pomiędzy dwoma pięściarzami miał być główną atrakcją zaplanowanej na 1 czerwca gali w Riyadh (Arabia Saudyjska). Organizator imprezy, Turki Alalshikh zapowiedział jednak, że wydarzenie mimo to dojdzie do skutku, a pojedynek pomiędzy Beterbievem, a Bivolem odbędzie się w późniejszym terminie. 

Po otrzymaniu dzisiejszych informacji o kontuzji Beterbieva, planowaną na 1 czerwca walkę przełożymy na późniejszy termin tego roku. Życzę mojemu bratu Arturowi szybkiego powrotu do zdrowia. Wydarzenie planowane na 1 czerwca nie zostaje odwołane. – przekazał Alalshikh. 

Bivol poinformował jednak, że chciałby zaprezentować się w ringu podczas czerwcowej gali, wobec tego niewykluczone, iż urodzony w Kirgistanie pięściarz spotka się z innym przeciwnikiem. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94