W połowie kwietnia bieżącego roku, Zhilei Zhang (25-1-1) sprawił bardzo dużą niespodziankę, pokonując przed czasem faworyzowanego Joe Joyce’a (15-1-0) już w szóstej rundzie, odbierając mu tym samym tymczasowy tytuł organizacji WBO, kategorii ciężkiej (heavyweight). Anglik, zaraz po przegranej walce poinformował, iż niebawem uruchomi klauzulę rewanżową, i tak jak powiedział, tak zrobił. Joyce jest żądny krwi i chce zrewanżować się olbrzymowi z Chin, a do ich ponownego starcia ma dojść we wrześniu, podczas gali w Londynie – przekazał dla naszego portalu Kurt Li, menadżer Zhanga. 

Do walki dojdzie we wrześniu. Ustalamy szczegóły związane z organizacją pojedynku, który odbędzie się na gali w Londynie. – przekazał Li Michałowi Adamczykowi, w obecności Zhanga. 

Li powiedział również, że szczególnie od czasu wygranej nad Joyce’m, bardzo często otrzymuje telefony od uznanych trenerów, którzy chcieliby przyciągnąć doświadczonego Chińczyka pod swoje skrzydła. Przypomnijmy, że Zhang trenuje pod okiem Shauna George’a, z którym współpracuje także Damian Knyba (12-0-0). 

Otrzymujemy bardzo dużo telefonów z propozycjami szkoleniowymi. Zhilei nie wyobraża sobie jednak trenować z innym fachowcem. Z Shaunem jesteśmy związani od ponad dwunastu lat i tak już pozostanie. – dodał Li. 

Photo by James Chance/Getty Images

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org