Były dwukrotny mistrz świata kategorii super średniej (super middleweight), David Benavidez (23-0-0), powróci między liny w marcu – informację potwierdził dla naszego portalu promotor pięściarza, Sampson Lewkowicz. 

  • Będzie walczył w marcu. Rozglądamy się teraz za przeciwnikami, ale na pewno będzie to w kategorii super średniej. David bardzo ciężko trenuje i wie o co toczy się gra. Wiemy kiedy walczy, ale nie wiem z kim. Nie chcemy zwykłego przeciwnika – chcemy dobrego rywala. – mówi Lewkowicz dla boxingscene. 

Benavidez ostatni raz walczył w połowie sierpnia ubiegłego roku, w ramach obrony mistrzowskiego pasa WBC. 24-letni Amerykanin stracił jednak tytuł już podczas ceremonii ważenia, kiedy nie zmieścił się w limicie kategorii super średniej. O pas walczył wówczas jedynie jego rywal, Roamer Alexis Angulo (26-2-0), którego Benavidez znokautował w dziesiątej rundzie. Wakujący tytuł WBC wywalczył 19 grudnia na gali w Teksasie, Saul “Canelo” Alvarez (54-1-2) pokonując Calluma Smitha (27-1-0), odbierając mu także mistrzostwo świata WBA, które Brytyjczyk dzierżył od 2018 roku. 

  • Musi zmieścić się w limicie kategorii super średniej i udowodnić, że jest gotowy, aby ponownie zostać mistrzem świata tej kategorii wagowej. Oczywiscie potrzebuje też odpowiedniego pretendenta, który taki tytuł mu zapewni. – powiedział Lewkowicz.