Już 30 marca na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) odbędzie się pierwsza w tym roku gala grupy Premier Boxing Champions, podczas której główne skrzypce zagrają Tim Tszyu (24-0-0), oraz Sebastian Fundora (20-1-1), którzy zmierzą się ze sobą o dwa tytu lyt mistrza świata zarówno organizacji WBO, jak i WBC (wakujący pas), kategorii super półśredniej (super welterweight).

W co-main evencie zobaczymy również bardzo ciekawie zapowiadające się starcie pomiędzy czempionem WBA, kategorii super lekkiej (super lightweight), Rolando Romero (15-1-0), oraz Isaacem Cruzem (25-2-1), dla którego będzie to debiut w dywizji do 140 funtów. Cruz, mimo słabszych warunków fizycznych, jest przekonany, że zdoła pokonać Romero, który przy każdej możliwej okazji niepochlebnie wypowiada się na temat Meksykanina.

Mam nadzieję, że Romero będzie walczył w taki sposób w jaki się wypowiada. Wszystko, co teraz robię, to przygotowuję się do zamknięcia mu mordy, cios za ciosem. Z każdym uderzeniem będzie mówił znacznie mniej. – przekazał Cruz, podczas niedawnej wirtualnej konferencji prasowej.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org