Bardzo dużo boksu na wysokim oraz najwyższym poziomie czeka nas w najbliższą sobotę, a jedną z trzech większych gal niewątpliwie będzie ta w Phoenix (Arizona, Stany Zjednoczone), gdzie w walce wieczoru zobaczymy byłego mistrza świata dywizji super średniej (super middleweight), Davida Benavideza (24-0-0), który skrzyżuje rękawice z Kyrone’m Davisem (16-2-1). 

Benavidez planowo miał powrócić między liny pod koniec sierpnia w walce z byłym czempionem w swojej kategorii wagowej, Jose Uzcategui’m (31-4-0), jednakże gala musiala zostać przełożona, bowiem u Benavideza zdiagnozowano covid-19. Imprezę przeniesiono na trzynastego listopada i jeszcze kilka dni temu wszystkim wydawało się, że dwóch byłych mistrzów świata stanie naprzeciw siebie i da swoim kibicom prawdziwe pięściarskie show. Nic bardziej mylnego; niewiele ponad dwa tygodnie przed galą, u Uzcategui’ego wykryto środki dopingujące, wobec czego organizatorzy szybko rozpoczęli poszukiwania zawodnika zastępczego dla Benevideza. Okazał się nim Kyrone Davis, który nie wahał się ani chwili i od razu przyjął propozycję walki z niepokonanym pięściarzem z Arizony. 

Benavidez docenił to, że Davis z marszu zgodził się na walkę, jednakże zaznaczył, że zamierza wyjść i szybko zrobić swoją robotę. Anonimowy dla przeciętnego kibics boksu, Kyrone Davis swoją ostatnią walkę stoczył na początku września, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Martezem McGregorem (8-5-0), zaś jeszczd wcześniej zremisował z byłym mistrzem świata, Anthony’m Dirrellem (34-2-2), co było wówczas sporą niespodzianką. Mało kto dawał Davisowi szanse w starciu z Dirrellem, mimo to sędziowie uznali, że remis będzie najsprawiedliwszym wynikiem. 

Na gali zobaczymy także Jose Benavideza (27-1-0), byłego pretendenta do tytułu mistrza świata kategorii półśredniej (welterweight) oraz starszego brata Davida. 29-latek wraca do boksu po ponad trzyletniej przerwie, a jego przeciwnikiem będzie Francisco Emanuel Torres (17-3-0). Walka zakontraktowana jest na dziesięć rund i odbędzie się ona w limicie kategorii super półśredniej (super welterweight). Transmisję z gali bezpośrednio przeprowadzi telewizja Showtime, zaś polscy kibice będą mogli obejrzeć wydarzenie za pośrednictwem TVP Sport (początek transmisji od godziny 3, w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego). Poniżej prezentujemy wyniki ważenia przed sobotnią galą w Phoenix. 

*Benavidez wniósł na wagę jeden funt (0.45kg) więcej, niż pozwala limit kategorii super średniej, jednakże ma takie prawo, jeśli walka nie ma statusu eliminatora, ani jeśli nie jest to walka o jakikolwiek tytuł. 

🇺🇸David Benavidez 169lbs (76.64kg) 

🇺🇸Kyrone Davis 167¾lb (76.07kg)


🇺🇸Jose Benavidez 158¾ (71.99kg)

🇦🇷Francisco Torres 157lbs (71.20kg)