Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od rozpoczęcia gali Premier Boxing Champions w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) gdzie w sobotnią noc o niekwestionowane mistrzostwo świata kategorii półśredniej (super welterweight) zmierzą się czempion organizacji WBA, WBC, oraz IBF, Errol Spence Jr (28-0-0) z mistrzem federacji WBO, Terence’m Crawfordem (39-0-0). Pojedynek nosi miano jednej z najważniejszych walk ostatniej dekady i bez wątpienia jest jednym z najbardziej wyczekiwanym przez kibiców starciem od wielu lat. 

Gala w Las Vegas zapowiada się zatem niezwykle emicjonująco, a kibiców zgromadzonych w lokalnej T-Mobile Arena, oraz tych przed telewizorami i odbiornikami mobilnymi, czekają także dwa inne bardzo ciekawe pojedynki. Isaac Cruz (24-2-1) stoczy bój z Giovannim Cabrerą (21-0-0) w eliminatorze do tytułu mistrza świata wagi lekkiej (lightweight) zarówno z ramienia federacji WBA, jak i WBC. Ponadto, do lin wkroczą także doświadczeni Nonito Donaire (42-7-0), oraz Alexandro Santiago (27-3-5), którzy powalczą o wakujący tytuł mistrza świata organizacji WBC, kategorii koguciej (bantamweight). Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja Showtime w systemie Pay-Per-View ($84.99). Polscy kibice obejrzą wydarzenie w TVP Sport. Początek karty głównej od godziny 7pm czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy czartkowe wypowiedzi głównych aktorów sobotniej gali w Las Vegas. 

🇺🇸Errol Spence Jr: Wygram, bo jestem lepszym pięściarzem. Jestem lepszy fizycznie, psychicznie i jestem bardziej wytrzymały. Złamię go i dowie się, że moje umiejętności są lepsze. Jest utalentowany, ale kiedy porozmawiamy o tym, czego uczy mój trener, zobaczy, że mam świetny atak, obronę i wytrzymałość. To coś więcej niż talent. Wnieś swoje przyprawy do ringu w sobotni wieczór, bo będziemy mieli langusty. Przynieś też ostry sos.

🇺🇸Terence CrawfordDoświadczy tego samego, co wszyscy inni. Powie, że w telewizji wyglądam w jedną stronę. Na ringu będzie patrzył na mnie potrójnie. Mówią, że jest wielkim złym wilkiem, ale wyjdź w noc walki i przekonamy się, czy jest tym, za kogo się podaje. Będzie musiał mi to pokazać. Jestem lepszy od Errola w każdym aspekcie. Kiedy patrzysz na to, co robię w ringu, to jest to lepsze niż to, co robi on. Przyjdźcie w noc walki, udowodnię wszystkim wątpiącym, że się mylą. Pokażę, że jestem najlepszym zawodnikiem na świecie.

Photo: Esther Lin/Showtime

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org