Nie dojdzie do skutku zaplanowana na 30 marca walka pomiędzy Timem Tszyu (24-0-0), a Keithem Thurmanem (30-1-0). Drugi z wymienionych wycofał się bowiem z pojedynku na niespełna dwa tygodnie przed terminem, tłumacząc swoją decyzję kontuzją. Tszyu znajduje się obecnie w posiadaniu tytułu mistrza świata organizacji WBO, kategorii super półśredniej (super welterweight), jednakże Australijczyk w walce z Thurmanem wcale nie miał bronić mistrzowskiego pasa. 

30 marca Tszyu miał stoczyć swoją drugą walkę w Stanach Zjednoczonych z byłym mistrzem świata, Keithem Thurmanem, jednakże w stawce nie było mistrzowskiego pasa, należącego do 29-latka. Thurman nie znajduje się bowiem w czołowej piętnastce rankingu WBO wagi super półśredniej, co wiecęj nigdy wcześniej nie walczył w tej kategorii wagowej, ponadto ma za sobą ponad 25 miesięcy nieaktywności. 

Kontuzjowanego Thurmana zastąpi zatem Sebastian Fundora (20-1-1), który tego samego wieczoru miał skrzyżować rękawice z Serhii’m Bohachukiem (23-1-0), zaś w stawce miał znaleźć się wakujący tytuł mistrza świata z ramienia WBC. Fundora zmierzy się jednak o pełnoprawne mistrzostwo świata federacji WBO z aktualnym czempionem, Timem Tszyu, dla którego będzie to druga obrona tytułu. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org