We wtorkowe popołudnie, grupa promotorska Top Rank oficjalnie poinformowała, że 18 maja na gali w San Diego (California, Stany Zjednoczone) dojdzie do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBO, kategorii lekkiej (lightweight), pomiędzy Emanuelem Navarrete (38-1-1), a Denysem Berinchykiem (18-0-0). Dla pierwszego z wymienionych, będzie to szansa na zdobycie mistrzowskiego pasa w czwartej kategorii wagowej. Navarrete w przeszłości zdobywał bowiem tytuły w dywizjach super koguciej (super bantamweight), piórkowej (featherweight), oraz super piórkowej (super featherweight), w którego posiadaniu znajduje się także w tym momencie. Każdy z mistrzowskich pasów, należał tylko i włącznie do organizacji WBO. 

Zdobycie tytułu mistrza świata to wyjątkowe wyzwanie, ale możliwość zrobienia tego w czterech kategoriach wagowych to cel, który napawa mnie motywacją i wdzięcznością. To będzie zaszczyt dołączyć do tej specjalnej grupy meksykańskich pięściarzy, którzy zaznaczyli swoje piętno w historii boksu. Możliwość zrobienia tego przed fanami w San Diego i Tijuanie będzie niezapomnianym przeżyciem. Poczucie ich wsparcia i energii na ringu doda mi energii, aby dać z siebie wszystko i zapewnić Meksykowi zwycięstwo. – przekazał Navarrete. 

35-letni obecnie Berinchyk, swoją zawodową karierę rozpoczął pod koniec sierpnia 2015 roku, wygrywając swoje wszystkie dotychczasowe pojedynki. W swoim ostatnim starcie, Ukrainiec pewnie pokonał na punkty byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa, Anthony’ego Yigita (29-4-1), co miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku na gali we Wrocławiu (woj. dolnośląskie). Berinchyk znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w rankingu WBO, zaś Navarrete może przystąpić z marszu do walki o tytuł wagi lekkiej, bowiem znajduje się w posiadaniu mistrzowskiego pasa WBO wagi super piórkowej. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org